Garrett Bradbury Authentic Jersey  Wyniki finansowe branży budowlanych - Polski Klaster Budowlany

Pomimo, że obroty firm budowlanych wciąż są poniżej średniorocznej to zdecydowanie poprawiają się u nich marże. Rentowność firm rośnie, a każda praca jednostkowo jest coraz bardziej opłacalna. W porównaniu do ubiegłego roku marże firm w czerwcu są wyższe o 4%, natomiast dla firm dekarskich czy ogrodzeniowych marże te wahają się od 40% do 50%. To wyniki których mogą pozazdrościć inne branże; firmy ociepleniowo – elewacyjne mają problem z nieopłacalnością działalności Za dobrą rentowność odpowiada umiarkowany wzrost kosztów działalności w czerwcu i znaczny spadek w kwietniu i maju.

Obroty pod koniec czerwca znów spadają w firmach. Po części odpowiada za to ostatni długi weekend, ale też ograniczone możliwości kadrowe. Tylko w branży dekarskiej i elektrycznej obroty są powyżej średniorocznej. Natomiast w branży robót ziemnych obroty spadły nawet powyżej 50%. Głównie z powodu kryzysów kontraktów drogowo – kolejowych.

Coraz więcej firm budowlanych osiąga marże netto powyżej 30% co jest absolutnie wskazane w branży budowlanej ze względu na specyfikę polskiego budownictwa.

 

Wyniki finansowe branży budowlanych
L.J. Collier Authentic Jersey